Barelpol

Zbiór wartościowych informacji.

Czym jest paspartu?

Passe-partout, w Polsce nazywane paspartu, to pojęcie, którego historia rozpoczęła się we Francji. Kryje się pod nią kartonowa ramka, zawsze posiadająca specjalne wycięcie. Jest ona odrobinę mniejsza od tradycyjnej kartki z jakimś obrazkiem. Z tego też powodu passe-partout doskonale sprawdza się w roli ram dla obrazów i dzieł sztuki.

Chociaż pierwsze, kartonowe ramki powstawały już wiele lat temu, wciąż nie zmieniło się ich zastosowanie. Dalej są wykorzystywane do tych samych celów, czyli do wyróżniania dzieł sztuki i ich lepszego oraz efektywnego ukazywania. Potrafią zdecydowanie zwiększyć wartość obrazu i poprawić jego ogólną atrakcyjność. Ramki paspartu wspaniale eksponują grafikę, jeśli tylko zamieści się je na ścianie i np. dodatkowo podświetli. Oczywiście tego typu ramy do obrazów mają kilka swoich wersji. Ich powierzchnie bywają czyste, jednolite i gładkie bądź czymś ozdobione. Nierzadko są falcowane bądź udekorowane dodatkowymi wycięciami. Czasem przejawiają się pod postawią trójwymiarowych elementów, jeszcze bardziej się wtedy wyróżniając. Stanowią doskonałe tło dla wszelkich dzieł sztuki i prac najwybitniejszych artystów.

Zwyczajne i klasyczne oprawy dla obrazów nie są już rozwiązaniami wartymi uwagi. Dość szybko zostały wykorzenione przez passe-partout, czyli drewniane ramy o niezwykłym wyglądzie i ponadczasowym charakterze. Sprawdzają się one w licznych aranżacjach, dostosowując się do wielu stylów architektonicznych. Warto właśnie w nich umieścić swoje domowe obrazy oraz grafiki.

Next Post

Previous Post

© 2017 Barelpol

Theme by Anders Norén